Inwestycja pod najem TOP 10 porad jak urządzić mieszkanie.

W momencie kiedy odłożyłeś wystarczająco pieniędzy na zakup nieruchomości pod najem, pozostaje jedyny problem jak urządzić to w dobry sposób, aby zachęcić potencjalnych najemców do wybrania Twojego mieszkania w momencie kiedy jest duża konkurencja na rynku. Ma na to wpływ dużo czynników. Natomiast większość ludzi jest wzrokowcami, dlatego tak ważne jest urządzenie mieszkania oraz wykonanie dobrych zdjęć do ogłoszenia. Nie trzeba przypominać, że cena powinna być adekwatna do jakości i lokalizacji miejsca. Jak urządzić mieszkanie pod najem? Oto 10 rzeczy, o których należy pamiętać:

Twój gust nie zawsze jest najważniejszy i dobry

Mieszkanie nie jest urządzane pod Ciebie dlatego zapomnij o swoich preferencjach. Odstaw emocje i postaraj się nie kierować własnymi zasadami przy doborze wnętrza. Nie umniejszamy Twoim umiejętnością aranżacji wnętrz, ale postaraj się by wystrój był uniwersalny. Uniknie się też w ten sposób zbyt wysokich wydatków na wykończenie oraz w mieszkaniu pozostanie wystarczająco dużo miejsca na pomysły najemców – w końcu oni będą tam mieszkać i czuć się jak u siebie.

Dla kogo urządzasz – myśl przewodnia

Kupując nieruchomość pod inwestycje zapewne już z góry wiesz dla kogo będzie ona przeznaczona. Kawalerka dla singla lub pary? Mieszkanie dla studentów, a może dla rodziny pracującej. Przemyśl to i w taki sposób aranżuj wnętrze. Bezpośrednio do swojej grupy docelowej, z która chcesz zawrzeć współprace. Sposób ten ułatwia zaplanować potrzeby jakie te osoby mają i zaaranżować w ten sposób mieszkanie.

W przypadku mieszkania 2 pokojowego i chęci wynajmowania rodzinie, dobrze jest jeden pokój zaaranżować na pokój dzienny, a drugi na sypialnie. Studenci powinni mieć pokoje, które posiadają łóżka szafę oraz biurko.

Mniej znaczy mniejsze wydatki

Każdy zakupiony sprzęt na mieszkanie ulega amortyzacji użytkowej, gdyż osoby mieszkające po prostu korzystają z tego co jest na mieszkaniu. Sprowadza się to do momentu, że taki rzeczy w końcu ulegną zepsuciu lub zużyciu i będzie wymagana wymiana co wiąże się z kosztami. Zakupienie wystarczającego wyposażenia wystarczy, daje to również możliwość urządzenia mieszkania przez osoby, które wybiorą wasz lokal.

Postaw na klasyk – Biel

Taki kolor ścian jest uniwersalny, pozwala powiększyć optycznie mieszkanie oraz sprawia, że wygląda świeżo. Dobrze będzie się prezentować na zdjęciach, ale również jest uznawany za najczęstszy kolor w przestrzeniach mieszkalnych. W przypadku odmalowania, nie będzie również problemu z numerem farby, z której się korzystało. Dlatego nie będzie potrzeby przemalowywać całego pokoju, tylko ściany, która jest ubrudzona lub wymaga odświeżenia.

Wyrównanie ścian, estetyczna podłoga oraz bezpieczeństwo

W momencie kiedy zainwestowaliśmy w mieszkanie, które nie wygląda najlepiej dobrym pomysłem jest położenie paneli, oraz wyrównanie ścian. Takie mieszkanie po remoncie – choć pieniądze trzeba w nie włożyć – będzie więcej warte. Pozwoli to uniknąć nieuczciwych najemców, którzy najczęściej szukają najtańszych opcji. Przy wykonywaniu generalnego remontu, również warto zadbać o bezpieczeństwo poprzez kompleksową kontrole instalacji lub gdy jest to niezbędne wymianę jej. Poprzez taki zabieg wynajmujący nie będą mieć problemu w trakcie użytkowania, a Ty jako najemca będziesz mieć spokój w trakcie wynajmowania mieszkania.

wynajem-mieszkania-student

Postaw na trwałe materiały

W momencie przygotowania mieszkania pod wynajem warto pomyśleć o dopłaceniu trochę więcej za jakość materiałów co równoznaczne jest z długością ich eksploatacji. W takim przypadku jeden remont będzie droższy, ale wystarczy on na dużo  więcej niż taki pobieżny ze słabych materiałów. Staraj się nie podwyższać standardu mieszkania na siłę, lecz postawić na uniwersalne wyposażenie.

Zwróć uwagę na kuchni i łazienkę

Większość osób wynajmujących zwraca uwagę na te miejsca najbardziej. Gdyż jest to miejsce, w którym przesiadujemy dużo czasu w domu. Dlatego należy zadbać o nie najbardziej choć są również najbardziej kosztowne. Należy celować w proste elementy o uniwersalnym zastosowaniu. Należy celować w minimalistkę, lecz nie może zabraknąć podstawowych rzeczy jak szafki, lodówka, piekarnik oraz coraz częściej zalicza się do tego zmywarka.

Zero waste – oszczędność

Przy aranżacji wnętrza można pokusić się o sprawdzenie pobliskiej giełdy używanych rzeczy lub przejrzeć portale ogłoszeniowe. Być może w takich miejscach za bezcen dostaniemy pełne wyposażenie w kuchni. Niestety w takim przypadku trzeba się liczyć z tym, że transport jest w własnym zakresie, dlatego o tym punkcie można pomyśleć, gdy ma się większe auto lub dostawczaka. Takie poszukiwania mogą zając trochę czasu, ale można na nich zaoszczędzić dość spore pieniądze.

Planowanie

W momencie remontu należy określić starannie budżet oraz kwotę o którą może maksymalnie się podnieść by nie ponieść strat. Gdyż koszty remontu będą miały wpływ na ostateczną cenę mieszkania, zbyt duża odstraszy potencjalnych wynajmujących. W przypadku wysokich kosztów remontu, zwiększy się opłata za najem co może spowodować brak zainteresowanych, a co za tym idzie brak zwrotu z inwestycji.

Mieszkanie to nie piwnica

Stare wyeksploatowane meble,  meblościanki, dywany jak i kineskopowe telewizory to nie są odpowiednie rzeczy do przetrzymywania w mieszkaniu „bo są jeszcze dobre”. W momencie zauważenia takich rzeczy przez wynajmującego, w dużej mierze możemy liczyć się z odmową. Traktuj najemcę jako człowieka, a nie skarbonkę, która wypłaca Ci pieniądze. Uwolnij mieszkanie z rzeczy, które będą tam przeszkadzać i się kurzyć. Postaw na minimalizm!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top