PIELĘGNACJA SOCZEWEK – jak to robić?

Soczewki

Codzienne używając soczewek jednodniowych, nie zastanawiamy się nad płynem pielęgnacyjnym przy użytkowaniu. Po prostu wyrzucamy soczewki. Lecz zazwyczaj, większość z nas decyduje się na noszenie soczewek kontaktowych miesięcznych albo dwutygodniowych, które wymagają dodatkowej pielęgnacji. Dlatego tak ważne jest stosowanie odpowiednich płynów do pielęgnacji podczas ich noszenia. Oczyszcza to soczewkę oraz usuwa do 90% bakterii osadzonych na nich. Trzeba wiedzieć, że nie powinno się płukać ich w wodzie z kranu ze względu na znajdujące się w niej bakterie i kamień. Dlatego niezbędne jest wykorzystywanie płynu do soczewek.

PŁYN DO SOCZEWEK – do czego służy?

Możliwość wyboru płynu do soczewek jest ogromna i są różnego typu rodzaje jak np.

  • płyny wielofunkcyjne (jednostopniowe)
  • dwufunkcyjne (posiadające dwa osobne opakowania, jedno do przechowywania soczewek, drugie do ich czyszczenia).
  • płyny oksydacyjne (stosuje się je głównie do dezynfekcji miękkich soczewek).

Wykorzystuje się takie opakowania w momencie kiedy nosi się soczewki dwutygodniowe, miesięczne kwartalne lub nawet roczne. Musimy zapewnić im odpowiednią pielęgnacje. W ten sposób zapewnimy naszym oczom bezpieczeństwo oraz soczewka nie straci na swojej wartości. Dbanie o soczewki kontaktowe wymaga od nas przestrzegania zasad procesu pielęgnacji i noszenia soczewek.

Potrzebujesz pomocy? Zapraszamy do odwiedzenia optyk Swarzędz oraz wykonanie badania wzroku w mieście Swarzędz

Potrzebujesz pomocy? Zapraszamy do odwiedzenia optyk Kostrzyn wielkopolski oraz wykonanie badania wzroku w Kostrzyniu Wielkopolskim

soczewki

PŁYN DO SOCZEWEK – jak dobrać?

Do soczewek miękkich, zalecane jest stosowanie płynów wielofunkcyjnych, które czyszczą, odpowiednio dezynfekują. nawilżają je, a także usuwają z ich powierzchni osad białkowy. Płyn wielofunkcyjny jest również doskonały do przechowywania soczewek kontaktowych. Natomiast w przypadku twardych soczewek, najlepiej sprawdzi się płyn dwustopniowy. Posiadający dwie oddzielne buteleczki do czyszczenia i przechowywania szkieł. Płyny pielęgnacyjne, w których zamaczamy nasze soczewki, doskonale dezynfekują, pomagają nam w utrzymaniu ich w dobrym stanie przez zalecany okres użytkowania, czyszczą je usuwając z nich bakterie, osad białkowy jak i drobne zanieczyszczenia. Dzięki płynom, nasze soczewki są świeże, nawilżone i doskonale się je nosi!

Potrzebujesz pomocy? Zapraszamy do odwiedzenia optyk Wągrowiec oraz wykonanie badania wzroku w Wągrowcu

Potrzebujesz pomocy? Zapraszamy do odwiedzenia optyk w Środzie Wielkopolskiej oraz wykonanie badania wzroku w Środzie Wielkopolskiej

CZYSZCZENIE SOCZEWEK – jak to robić?

Najpierw zadbaj o ręce! Umyj je dokładnie i wytrzyj. Weź pojemniczki do przechowywania soczewek i nalej do nich płynu. Nie staraj się nalewać go do pełna, płyn musi tylko zakryć soczewki. Kolejno, zdejmując jedną soczewkę, umieść ją w zagłębieniu dłoni i polej delikatnie płynem pielęgnacyjnym. Następnie, przez kilka sekund, delikatnie pocieraj opuszkiem palca namoczoną soczewkę, po czym włóż ją do pojemniczka z płynem. Powtórz czynność z drugą soczewką. I gotowe! Twoje soczewki są czyste i zdezynfekowane. Teraz, bezpiecznie poczekają na Ciebie do rana!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top