Podnoszenie wartości mieszkania TOP 10 porad

Wynajem top10

Szybka sprzedaż mieszkania ze cenę, którą się ustaliło w ogłoszeniu to efekt odpowiedniego przygotowania nieruchomości. Oszczędzanie na kiepskiej jakości materiałach wpływa na ogólną jakość. Usterki w kuchni lub nawet w meblach mogą wpłynąć na decyzje zakupowe klientów. Takie drobnostki świadczą, że w mieszkaniu może być o wiele więcej problemów niż widać na 1 rzut oka.

Wystarczy kilka bardzo prostych sposobów by samodzielnie odnowić nieruchomość. Wręcz za bez opłat lub inwestując małe pieniądze.

 

Wysprzątaj dokładnie mieszkanie

Po posprzątaniu mieszkania efekt będzie natychmiastowy. Zajmie zapewne to kilka godzin, ale efekt zmienia wszystko! Jedyna inwestycja przy generalnym sprzątaniu to są środki czyszczące oraz materiały takie jak

  • Ściereczki i ręczniki papierowe
  • Rękawice ochronne
  • Środki czystości

Nie powinno to przekroczyć około 50zł

 

Drobne naprawy w wyposażeniu

Nie przeszkadzają tobie skrzypiące drzwi od pokoju, natomiast dla przyszłych lokatorów może to być problem. Zalecane naprawienie jest wszystkiego co działa w inny sposób niż powinno. Kapiący kran, to nic takiego, ale przy odnowionym mieszkaniu nie powinno być takich usterek.

Koszt takich napraw, jeżeli nie potrzeba wymienić sprzętu nie powinien nic kosztować co najwyżej zaangażowania i czasu.

 

Wyrzucenie „kiedyś się przyda” rzeczy

Przy dużej ilości mebli i sprzętu w mieszkaniu pomniejsza się ono wizualnie przez co robi się ciasne i mniej przytulne. Jeżeli ograniczysz wszystko do minimum, żeby osoba, która tam wejdzie mogła dać też do siebie to będzie mniejszy problem z zużywalnością rzeczy, ale również będzie to lepiej wyglądać na zdjęciach w ogłoszeniu jak i na prezentacji mieszkania. W przypadku podrapanych mebli lub drzwi należy je wymienić lub odrestaurować w taki sposób, aby nie było to widoczne. Koszt przy takich działaniach jest różny bo przy wymianie kanapy może  sięgać nawet 500 zł wszystko jest zależne od zniszczeń jakie są.

Wynajem top10

 

Zadbaj o szczelność drzwi i okien

Brak szczelności w oknach i drzwiach jest pierwszym krokiem do wysokich rachunków za ogrzewanie. Spowodowane to jest błędnym montażem lub zużyciem materiału. Wystarczy uszczelka by zniwelować przewiew w domu. Podwyższy komfort życia w takim mieszkaniu. Koszt uszczelki to około 20-30 złotych

Zapchane odpływy

Brak drożności rur może powodować niemiły zapach w całym mieszkaniu, co może być powodem zniechęcenia wynajmujących. Najczęstszym powodem zatykania się rur są włosy oraz resztki jedzenia. Wystarczy użyć preparatów do przetykania rur, który kosztuje około 20 złotych za butelkę. Pozwoli to ustalić zapach w mieszkaniu taki jaki chcemy.

Oświetlenie

Sprawdź elektrykę przy oświetleniu czy funkcjonuje oraz czy jest w komfortowym stanie. Również w przypadku niedziałających żarówek wymień je na takie, które będą dobrze oświetlać pomieszczenie. Przy dobrym oświetleniu wychodzą korzystniejsze zdjęcia mieszkania oraz przy oprowadzaniu ludzi będzie to estetyczne wyglądać. Żarówki są w cenach od 20-30 zł za sztukę.

Odświeżanie ścian

Najlepszym sposobem na odświeżenie wyglądu pokoju jest pomalowanie ścian. Śnieżna biały kolor sprawi, że pokój zrobi się jaśniejszy i bardziej zadbany. Wbrew pozorom nie jest to ciężka praca lecz czasochłonna. Należy założyć sobie na jeden pokój około 4 godziny roboty. Odświeżenie jednego pokoju to kosz około 100 zł

Szkodniki

Jeżeli zauważyłeś w mieszkaniu jakieś szkodniki, powinieneś pozbyć się ich przed przyjściem pierwszych osób. Gdy ktoś zauważy takiego insekta automatycznie może odmówić nawet dalszego oglądania. Nikt nie lubi walki z insektami. Cena walki z szkodnikami zależna jest od ich natarczywości oraz ich rodzaju.

Dekoracje

Minimalizm w obecnych czasach jest modny nawet we wnętrzach. Dobrym pomysłem przed pokazaniem mieszkania nabywcą jest udekorowanie go chociażby kwiatami, by wnętrze nie było puste. Najlepszym sposobem jest wypełnianie czymś subtelnymi świeżym. Dobrym pomysłem są kwiaty lub owoce w koszu. Daje to efekt przytulności mieszkania.  Koszt takich kwiatów na całe mieszkanie może wynieść nawet do 200 zl.

Dobre zdjęcie – zachęca

Pamiętaj o wykonaniu dobrych zdjęć mieszkania, zwracając uwagę na światło. Zdjęcia są pierwszą barierą, która zainteresuje ludzi. Jeżeli masz problem z wykonaniem dobrych zdjęc zainteresuj się współpracą z fotografem taka sesja mieszkania może kosztować koło 200-300 złotych natomiast dobre zdjęcia mogą podnieść zainteresowanie ofertą kilka krotnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top