Soczewki do sauny? Co powinieneś wiedzieć?

Do sauny nie wolno wchodzić w okularach, ponieważ w wysokich temperaturach oprawki mogą się wyginać lub wręcz nas poparzyć od nagrzania się materiału, z którego są wykonane. Ze względu na soczewki, które nie posiadają takich elementów głosy w tej  kwestii są podzielone.

Przeciwko soczewką w saunie

W saunie panują specyficzne warunki. Osoby, mówiące, że nie powinno nosić soczewek do sauny ponieważ wysoka temperatura może wysuszyć soczewki co przyczynia się do podrażnień oka. Występują również przypadki gdzie soczewka „przyssała” się do oka. Jest to dość ekstremalny przykład występujący w momencie braku reakcji, lecz występuje.

Za soczewkami w saunie

Natomiast zwolennicy uważają, że nie ma przeciwskazań do noszenia soczewek w sanie. Gdyż są one wygodne i zapewniają komfort widzenia oraz nie zmieniają swojej temperatury względem temperatury w saunie.

Potrzebujesz pomocy? Zapraszamy do odwiedzenia optyk Swarzędz oraz wykonanie badania wzroku w mieście Swarzędz

Potrzebujesz pomocy? Zapraszamy do odwiedzenia optyk Kostrzyn wielkopolski oraz wykonanie badania wzroku w Kostrzynie Wielkopolskim

Soczewki do sauny – jak się przygotować?

Przede wszystkim powinniśmy odpowiednio przygotować się do korzystania z sauny w soczewkach. Najlepiej zaopatrzyć się w komfortowe i dobrze dopasowane soczewki kontaktowe. Również można skonsultować się z okulistą i zapytać o taką sytuacje. Jednak w przypadku wizyty w saunie sprawdzą się soczewki jednodniowe, po wyjściu z sauny warto zmienić je na nową czystą i wolną od bakterii parę. Zabezpieczymy tym nasze oczy przed wirusami i bakteriami. Jeśli jednak nosimy jedynie soczewki dwutygodniowe, po wizycie w saunie należy je odpowiednio oczyścić w płynie pielęgnacyjnym. Płyn zdezynfekuje powierzchnię soczewki oraz ją odświeży. Drugim ważnym elementem przygotowania są krople do oczu. W momencie gdy odczujemy dyskomfort oka należy niezwłocznie opuścić saunę i sprawdzić powód tego przypadku. Każdy jest inny oraz inaczej reaguje na dane temperatury należy o tym pamiętać!

Potrzebujesz pomocy? Zapraszamy do odwiedzenia optyk Wągrowiec oraz wykonanie badania wzroku w Wągrowcu

Potrzebujesz pomocy? Zapraszamy do odwiedzenia optyk w Środzie Wielkopolskiej oraz wykonanie badania wzroku w Środzie Wielkopolskiej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top