Sposób na śnieżny biały uśmiech

Śnieżny uśmiech

Szczery biały uśmiech jest jednym z istotnych czynników wpływających na nasz wizerunek. W artykule przedstawione są sposoby, aby utrzymać białe zęby oraz w jaki sposób o nie dbać by śnieżny i zdrowy uśmiech został z nami jak najdłużej.

Dokładne czyszczenie na co dzień

Codzienne mycie zębów jest obowiązkiem każdego, kto choć trochę przejmuje się zdrowiem oraz swoim wyglądem. Natomiast jeżeli chce zadbać się w 100% o zdrowy uśmiech należy pomyśleć nad soniczną szczoteczką do zębów. Jej lekkie wibracje wprawiające w ruch końcówkę szczoteczki dokładnie usuwają osad z  zębów. Po dokładnym umyciu zębów, należy zastosować nić dentystyczną. W przypadku braku regularności z korzystania z tej metody może wystąpić krwawienie, lecz z czasem dziąsła się do tego przyzwyczają. Zęby powinno się myć po każdym posiłku, lecz wiadomo, że nie każdy zawsze może dlatego nie powinno się myć rzadziej niż dwa razy dziennie – rano i wieczorem.

Pasta wybielająca

W celu uzyskania biały koloru zębów trzeba wykorzystać dodatkowe pasty. Niestety człowiek nie posiada idealnie białych zębów, najczęściej są one wybarwione, lecz jest to naturalny kolor. W momencie wykorzystania pasty wybielającej, możemy rozjaśnić kolor naszych zębów. W takim przypadku będzie on jaśniejszy niż nasz naturalny kolor zębów. Usuwając osady poprzez używanie pas wybielających, zęby stają się bielsze. W przypadku korzystania z takich past należy pamiętać, że nie wolno z nich korzystać codziennie, gdyż w taki sposób możemy podrażnić sobie dziąsła.

Śnieżny uśmiech

Profesjonalne czyszczenie

W celu uzyskania zdrowych -przede wszystkim – oraz białych zębów niezbędne są wizyty u ortodonty. Najmniej raz na rok w celu kontroli zębów oraz 2 razy w roku w celu usuwania kamienia nazębnego. Gdyż pojawienie się go powoduje szybki proces pojawiania się próchnicy oraz psucia się zębów.

Dentysta, u którego polecam wykonywanie takich zabiegów to Dentalcomfort w Poznaniu. Podejście personelu zachęca do odwiedzin.

Paski wybielające

Wybielanie zębów u dentysty jest jedną z opcji, lecz jeżeli mamy mniejszy budżet można zainteresować się paskami wybielającymi. Wykorzystując je możemy sami wybrać moment ich założenia, gdyż wszystko sami robimy. Ich aplikacja jest banalna, gdyż zakładamy je na zewnętrzną część zębów  i same się przyklejają.  W trakcie działania nie wolno pić ani jeść. Przeważnie w opakowaniu pasków jest około 28 co starcza na 7 dni kuracji. Po wykorzystaniu pasków należy pamiętać by około 10 dni stosować białą dietę, aby zęby nie straciły swojego koloru.

Dieta

Na stan zębów jak i innych organów w ciele bez wątpienia ma wpływ sposób odżywiania. Na zęby bardzo dobrze działa brak cukrów prostych, różnorodność posiłków oraz dieta bogata w składniki odżywcze. Cukry proste w diecie to pożywka dla bakterii, które powodują próchnice zębów. Czarna kawa ma bardzo negatywny skutek na kolor zębów, ze względu na jej barwę. Taki sam wpływ ma czarna herbata. Dlatego też również należy wystrzegać się ciemnych oraz słodzonych napoi.

Podsumowując śnieżny uśmiech

Zęby to nasza wizytówka i należy o nie dbać, lecz co człowiek to sposób dbania. Dlatego najlepiej skonsultować z ortodontą sposób na wybielanie swoich zębów. Na pewno poleci sposób, który będzie najlepszy do Twojego typu zębów. Jednym z nich na pewno będą częste kontrole u dentysty! O tym należy  pamiętać najbardziej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top