Xiaomi nad Applem w sprzedaży?

Apple Xiaomi

Na rynku smartfonów ciągle trwa walka, kto zajmuje pierwsze miejsce. Powoli wychodząc z kryzysu jaki zapoczątkował lockdown dużej ilości krajów. Chiński producent Xiaomi przechodzi dzięki niemu do historii, gdyż pokonał ikonę rynku jaką jest – apple

To krok do przodu w sprzedaży masowej telefonów. Firma po raz pierwszy zajęła trzecie miejsce wśród największych światowych producentów smartfonów. Wyniki zostały podane przez trzy firmy badawcze

Rynek smartfonów, a kryzys?

Rynek smartfonów powoli zaczyna wychodzić z kryzysu. Chiński producent Xiaomi przeszedł do historii pokonując ikonę tego rynku – Apple.

  • International Data Corporation (IDC)
  • Counterpoint
  • Canalys.

Wzrost sprzedaży w ciągu ostatnich trzech miesięcy to ponad 40%. Badanie miało okres 3 miesięcy kończąc się na ostatnim dniu września. Oszacowano ilość wyprodukowanych smartfonów, która wacha się między liczbami 46,2, a 47,1 miliona.

Przez wskok Xiaomi na trzecie, firma Apple spadła na czwarte miejsce w rankingu.

Według firmy badawczej IDC, gigant technologiczny Apple sprzedał 41,6 miliona iPhonów. Oznacz to spadek o około 10% w porównaniu z zeszłym rokiem.

Dane z Counterpoint różniły się nieznacznie, ale Canalys podał liczbę wysyłek na poziomie 43,2 mln. Jednak dane ze wszystkich trzech firm pokazały, że Apple stoi za Xiaomi.

Apple Xiaomi

Sukces Xiaomi, porażką Huawei?

Sukces Xiaomi był częściowo napędzany przez problemy krajowego konkurenta, Huawei. Firma straciła dużo na rzecz Samsunga, który wciąż rośnie w obliczy rosnącej presji sankcji.

Samsung sprzedał około 80 milionów smartfonów, jak ukazują dane, podczas gdy Huawei w trzecim kwartale dostarczył około 30 milionów urządzeń mniej.

Niektórzy analitycy przypuszczają, że Xiaomi mógł zagarnąć klientów Huawei.

Mo Jia, analityk w Canalys: Xiaomi agresywną kampanią przejmuje klientów Huawei. W trzecim kwartale nastąpiła symetria, ponieważ Xiaomi dodał 14,5 mln sztuk, a Huawei stracił 15,1 mln. W Europie, kluczowym polu bitwy, dostawy Huawei spadły o 25%, podczas gdy Xiaomi o 88%.

Klienci Huawei, w Ameryce

Administracja Trumpa umieściła Huawei na swojej liście podmiotów, gdzie zakazuje prowadzenia interesów amerykańskim firmom. Chiński gigant technologiczny w ten sposób stracił dostęp do aktualizacji Google Android na swoich smartfonach, co oczywiście przestraszyło potencjalnych klientów spoza Chin.

Na początku tego roku, Waszyngton zwiększył presję na Huawei. Administracja Trumpa blokowała dostęp do kluczowych dostawców chipów. Korzystanie z amerykańskiego oprogramowania i technologii wymaga specjalnej licencji, której Huawei nie ma.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top