Zakup mieszkania na dożywocie

Zakup mieszkania na dożywocie

Coraz więcej osób w wieku emerytalnym decyduje się na sprzedaż swojej nieruchomości na umowę dożywocia. Oznacza to, że sprzedają nabywającemu nieruchomość w zamian za opiekę i możliwość dożywotniego pozostania w lokalu.

Zakup mieszkania na dożywocie – jak to działa?

Na sprzedaż swojego mieszkania na dożywocie często decydują się osoby, które nie są w stanie się utrzymać i wymagają dodatkowej opieki. Jednocześnie są oni przywiązani do swojej nieruchomości i pragną w niej pozostać. W takiej sytuacji właściciel nieruchomości przenosi własność na nabywcę. W zamian, nabywca zobowiązuje się zapewnić zbywającemu opiekę.

Nabywający nieruchomość zobowiązany jest przepisami prawa traktować zbywającego jak domownika, dostarczyć mu wyżywienie, ubrania, światło i opał oraz zapewnić odpowiednią pomoc i pielęgnować w chorobie. W przypadku śmierci zbywającego, właściciel na którego własność została przeniesiona ma obowiązek sprawić zmarłemu godny pogrzeb.
Umowa dożywocia jest regulowana art. 908 Kodeksu cywilnego.

Zakup mieszkania na dożywocie

Kupujemy mieszkania na dożywocie – kto może skorzystać z naszej oferty? 

Na zawiązanie umowy dożywocia z różnych powodów decyduje się coraz więcej osób w wieku emerytalnym. Często są to osoby, które nie mają bliższych krewnych lub nie utrzymują z nimi kontaktu. Właściciel nieruchomości, który decyduje się na umowę dożywocia ma zapewnioną opiekę oraz możliwość pozostania w zbywanej nieruchomości. Umowa nie jest przedmiotem dziedziczenia, zbywający nie może jej również przenieść na inną osobę. Umowa wygasa z chwilą śmierci zbywającego.

Jak wygląda proces zakupu mieszkania na dożywocie?

Aby sprzedać swoje mieszkanie na dożywocie zachęcamy do kontaktu. Można się z nami również skontaktować telefonicznie: 517 618 519 lub 501 581 815
Następnie umawiane jest spotkanie z naszym doradcą, a na koniec podpisana zostaje umowa. Podobnie, jak w przypadku pozostałych prowadzonych przez nas usług stawiamy na fachowe i uczciwe rozwiązania, a całą transakcję finalizujemy nawet w 24 godziny. 

Zakup mieszkania na dożywocie

Jakie dokumenty są wymagane podczas skupu mieszkania na dożywocie za gotówkę?

Przystępując do procesu sprzedaży swojej nieruchomości na dożywocie wymagany jest odpis z księgi wieczystej. Należy również posiadać tytuł własności i aktualny dowód tożsamości.
Jeżeli mieszkanie jest zadłużone należy mieć również przedstawić dokument, w którym potwierdzona jest kwota zobowiązania. W przypadku mieszkań zaświadczenie można otrzymać ze spółdzielni, wspólnoty lub komornika.

Zakup mieszkania na dożywocie, tak jak każda nasza usługa, jest poświadczona notarialnie. Warto więc pamiętać o podstawowych informacjach, które zostaną zawarte w akcie notarialnym: imię, nazwisko, imiona rodziców, numer i datę ważności dowodu osobistego lub paszportu, numer ewidencyjny PESEL, adres zamieszkania, stan cywilny.
W przypadku trudności ze skompletowaniem dokumentów, możesz liczyć na pomoc naszych specjalistów.

Zakup mieszkania na dożywocie – czy transakcja jest legalna?

Nazwa umowy może w pierwszej chwili budzić wątpliwości moralne. Podobne transakcje są jednak niezwykle popularne w krajach zagranicznych, m.in. w USA. W Polsce zyskują popularność od kilkudziesięciu lat i są regulowane przepisami prawa. Nad prawidłowym przebiegiem zawarcia umowy czuwa notariusz, osoba zaufania publicznego. Cała procedura jest legalna.

W przypadku zakupu nieruchomości na dożywocie kupujemy:

mieszkania, domy, kamienicę : Bydgoszcz, Lublin, Katowice, Szczecin, Kraków, Łódź, Wrocław, Gdynia, Częstochowa, Białystok, Poznań, Tychy, Gliwice, Sosnowiec, Opole, Warszawa, Kielce, Gliwice, Zabrze, Toruń, Olsztyn, Rybnik, Chorzów, Bytom, Tarnów, Zielona Góra, Wałbrzych.

Jeżeli jednak jesteś z innego miasta i masz dodatkowe pytania skontaktuj się z nami.
Z chęcią udzielimy Ci wszelkich odpowiedzi.

One thought on “Zakup mieszkania na dożywocie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top