Zakup udziałów w nieruchomościach

Współwłasność może stać się źródłem wielu kłopotów i sporów, które zabierają dużo czasu i energii. Chcąc  uniknąć nieprzyjemnych sytuacji można sprzedać tę część, której jest się właścicielem.
Nasza firma odkupuje udziały w nieruchomościach za gotówkę. Masz wątpliwości? Zapoznaj się z najważniejszymi informacjami.

Zakup udziałów w nieruchomościach – jak to działa?

Nie zawsze wszystko idzie po naszej myśli. Z różnych powodów możemy wejść w posiadanie mieszkania, lokalu, gruntu lub innych nieruchomości, których własność przysługuje też innym osobom. Wtedy mówimy o współwłasności. Ten temat jest niezwykle szeroki i nieraz problematyczny. Dlaczego? Udziałowcami zostają często członkowie rodzin, którzy daną nieruchomość otrzymali np. w spadku. Współwłasność może stać się źródłem wielu sporów, które zabierają dużo czasu i energii.
Zarządzanie swoją częścią udziału w nieruchomości jest regulowane prawnie. Oznacza to, że współwłaściciel nie musi mieć zgody pozostałych współwłaścicieli na sprzedaż swoich udziałów. Aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji wystarczy zgłosić chęć sprzedaży udziałów za pośrednictwem naszego formularza lub telefonicznie.

Kiedy i dlaczego warto sprzedać swoje udziały w nieruchomościach?

Jako współwłaściciel nieruchomości nie posiada się 100% kontroli nad nieruchomością. Skomplikowany stan może odbijać na relacjach z pozostałymi udziałowcami, a to nieuchronnie prowadzi do sporów.
Oprócz tego zdarza się, że reszta współwłaścicieli nie przebywa na stałe na terenie nieruchomości, co dodatkowo komplikuje sytuację i utrudnia podejmowanie różnych decyzji.

Jeżeli udział w nieruchomości jest niewielki, to jego posiadacz i tak jest prawnie zobowiązany do wypełniania wszystkich formalności, takich jak płacenie czynszu i podatków. Czerpanie korzyści z posiadanej nieruchomości jest wówczas utrudnione, a wręcz niemożliwe.

Sprzedaż udziałów jest w takiej sytuacji najkorzystniejszym rozwiązaniem.
Nasza firma zajmuje się skupem nieruchomości za gotówkę, w tym również udziałów w nieruchomościach. Możesz nam sprzedać swoje udziały, a my w przeciągu 24 godzin oddamy Ci Twoje pieniądze. Oferujemy szybką wycenę bez dodatkowych opłat.

Kto może sprzedać udziały w nieruchomościach?

Choć ten stan prawny jest regulowany przepisami kodeksu cywilnego, zdarzają się nieuczciwi udziałowcy, którzy utrudniają innym życie.
Na szczęście, każdy współwłaściciel może sprzedać swoje udziały bez zgody pozostałych osób, z którymi dzieli nieruchomość. Mówi o tym art. 198 kodeksu cywilnego: „Każdy ze współwłaścicieli może rozporządzać swoim udziałem bez zgody pozostałych współwłaścicieli”. Oznacza to, że możesz szybko pozbyć się balastu.

Jak wygląda proces zakupu udziału w nieruchomościach?

W pierwszej kolejności zachęcamy do kontaktu z nami za pośrednictwem formularza lub telefonicznie. Na tej podstawie przygotujemy wstępną wycenę. Pomożemy w skompletowaniu niezbędnej dokumentacji i zapewnimy legalną i bezpieczną transakcję.
Rozwiążemy Twój problem nawet w 24 godziny.

Jakie dokumenty są wymagane podczas zakupu udziałów nieruchomości za gotówkę?

Do zakupu przez naszą firmę Państwa udziałów niezbędny jest dowód tożsamości osoby sprzedającej udziały. Oprócz tego, ważnym dokumentem jest tytuł własności, potwierdzenie uregulowania podatku, ilość udziałów.
Jeżeli udział w nieruchomości przepisany został jako spadek, należy dołączyć postanowienia spadkowe.
W przypadku wątpliwości lub niejasności udzielimy wszelkiej pomocy w kompletowaniu wymaganych dokumentów.

Zakup udziałów w nieruchomościach – czy transakcja jest legalna?

Skup nieruchomości finalizowany jest w obecności notariusza, który jako osoba zaufania publicznego dba o prawidłowy przebieg transakcji. Cała procedura jest zgodna z przepisami prawa.
Kupowanie udziałów za gotówkę to powszechna i legalna praktyka. Z nami możesz masz gwarancję legalnej i bezpiecznej transakcji.  

Kupujemy mieszkania, grunty, działki i inne nieruchomości w miastach takich jak: Bydgoszcz, Lublin, Katowice, Szczecin, Kraków, Łódź, Wrocław, Gdynia, Częstochowa, Białystok, Poznań, Tychy, Gliwice, Sosnowiec, Opole, Warszawa, Kielce, Gliwice, Zabrze, Toruń, Olsztyn, Rybnik, Chorzów, Bytom, Tarnów, Zielona Góra, Wałbrzych.

Jeżeli jednak jesteś z innego miasta i masz dodatkowe pytania skontaktuj się z nami.
Z chęcią udzielimy Ci wszelkich odpowiedzi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top